DANTEL HALKALI HAVLU KENARI

Merhaba bayanlar uzun süredir sizlerle model paylaşmıyordum artık okullar açıldı tatil bitti bizde işimize bakalım.Sizlere yeni ördüğüm güzel modeller yayınlamaya devam edeceğim özellikle havlu kenarları. Halkalı havlu kenarı ile başlıyorum.
Yapılışı kolay bir örnek bir halkanın yarısını örüp diğer halkaya geçiliyor onun çeyreğini örüp üst kısmına yeni halka ile devam edip onu tüm doldurup alttaki hakanın yine çeyreğini doldurup başka bir halka alıyoruz onun çeyreğini örüp yeni halkanın da çeyreğini doldurup yanındaki halkanın ortasına batıyor yani tutturuyoruz yine çeyrek doldurup yeni halkaya geçiyoruz bu şekilde örme işlemi devam ediyor altta koydum resimde işaretleyerek göstermeye başladım ordan takip ederek örebilirsiniz.Simle örülen yer en son yapılıyor. Boncuklar ters tarafından çapraz olacak şekilde iğne ile dikilyor.    

halkalı havlu kenarı örnekleri

halkalı havlu kenarı modelleri

halkalı havlu kenarı modelleri

halkalı havlu kenarı örnekleri

1 yorum
Adsız
Adsız

çok güzel anlatmışsınız teşekkürler dün bakarak yaptım şema çok açıklayıcı olmuş içinin boncukları nasıl yapılıyor onuda anlatırsanız sevinirim yeni örnekler bekliyorum

Reply

Fikirleriniz Bizim İçin Çok Değerlidir.